Czym jest EMS?

To trening, który wykorzystuje impulsy elektryczne do wywoływania kontrolowanych skurczy mięśni. Pozwala na aktywacje wszystkich partii mięśniowych jednocześnie, także mięśni głębokich, których nie można wzmocnić podczas konwencjonalnego treningu. Trening EMS daje ponad 150 razy więcej skurczów niż zwykły trening personalny.

Czy elektrostymulacja jest dla mnie? 

Trening EMS jest doskonałą metodą, która pozwoli na zrealizowanie Twoich indywidualnych celów treningowych

 • utrata tkanki tłuszczowej
 • przyspieszenie metabolizmu
 • redukcja bólu pleców
 • wyrzeźbienie sylwetki
 • walka z cellulitem
 • poprawa szybkości motorycznej
 • poprawa wydolności mięśniowej

Zaletą treningu EMS jest wszechstronność i skuteczność. Można go uprawiać w każdym wieku i bez względu na płeć. Z powodzeniem wykorzystywana przez znanych nam sportowców np. Usain Bolt.

W naszym studiu EMS Lublin certyfikowani trenerzy EMS podczas pierwszej wizyty odpowiednio dobiorą trening do potrzeb trenującego.Podczas współpracy trenerzy regularnie monitorują postępy naszych klientów, poprzez pomiary i analizę składu ciała.

Technologia XXI wieku 

EMS to przede wszystkim bezpieczna i efektywna technologia, która pobudza naturalnie skurcze mięśniowe. Kamizelka oraz elektrody, które znajdują się na ciele wysyłają impulsy o niskiej częstotliwości bezpośrednio do mięśni. W trakcie sesji treningowej trener ma pełną kontrolę nad każdą grupą mięśniową dobierając odpowiednie parametry do potrzeb klienta.

W studio EMS Lublin pracujemy na najlepszych urządzeniach Miha Bodytec, firma jest liderem w dziedzinie treningu EMS. Urządzenie jako jedyne na świecie posiada normę bezpieczeństwa DIN 33961-5 oraz certyfikat FDA dla wyrobów medycznych. W studio EMS Lublin treningi prowadzone są zgodnie z normami bezpieczeństwa oraz zasadami Safety First.

Trening EMS dla kobiet po porodzie 

Trening EMS wykonywany po porodzie pomaga wrócić do formy, zadbać lepsze samopoczucie i odzyskać sylwetkę o jakiej marzysz. Podczas 20 minutowego treningu mięśnie wykonują 150 razy więcej skurczów niż w trakcie treningu indywidualnego na siłowni z trenerem personalnym, dzięki czemu dochodzi do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni, bez obciążenia stawów.

Trening EMS stymuluje układ krwionośny i limfatyczny oraz ujędrnia skórę. Elektrostymulacja mięśni jest bezpieczną formą treningu w przypadku rozstępu mięśni brzucha. Nasz certyfikowany trener odpowiednio dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń, który w sposób bezpieczny wzmocni osłabione mięśnie brzucha nie powiększając przy tym rozejścia mięśni.

Poza ćwiczeniami modelującymi ciało, EMS wzmocni mięśnie dna miednicy, które zapobiegają obniżaniu się narządów rodnych, wpływają pozytywnie na satysfakcję seksualną, a przede wszystkim zapobiegają problemowi nietrzymanie moczu. Dlatego trening EMS to doskonała forma ćwiczeń dla kobiet po porodzie.

EMS dla seniorów 

Seniorzy z racji wieku nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny trening z obciążeniem stawów, dlatego EMS wzmocni wszystkie mięśnie, także głębokie, które będą mocnym gorsetem podtrzymującym szkielet. Elektrostymulacja zmniejszy dolegliwości bólowe pleców, zmniejszy poziom tkanki tłuszczowej, nietrzymanie moczu, elekt menopauzy i zespół metaboliczny to tylko nieliczne przykłady problemów, które można rozwiązać za pomocą treningów elektrostymulacji. 

EMS opóźnia proces starzenia, zapobiega chorobom zwyrodnieniowym, kardiologicznym lub ogranicza ich negatywne efekty. W trakcie EMS dotleniamy cały organizm, również mózg dzięki czemu poprawia się koncentracja, zapamiętywanie, spostrzegawczość i kreatywność.

Skuteczność treningu EMS 

Badania naukowe prowadzone na temat treningu EMS od wielu lat, potwierdzają jego skuteczność. To co kiedyś było możliwe do osiągnięcia po latach ciężkich treningów, teraz dzięki nowoczesnej metodzie jest dostępne dla każdego.

INFO – Pierwszy trening EMS

1. Trener podczas pierwszego spotkania z klientem przeprowadza wywiad medyczny. Klient przekazuje także swoje oczekiwania odnośnie treningu personalnego oraz określa cel treningowy: spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszenie metabolizmu, wzmocnienie mięśni, złagodzenie bólu pleców, ogólna poprawa całego ciała, powrót do formy po dłuższej przerwie lub kontuzji.


2. W celu uzyskania informacji na temat ilości masy mięśniowej, tłuszczowej, wody w organizmie oraz wielu innych zostaną przeprowadzone dokładne badania przy pomocy profesjonalnego sprzętu do analizy składu ciała, na podstawie której indywidualny trener opracuje parametry treningu personalnego EMS


3. Trener przekazuje niezbędne akcesoria do treningu jak: specjalny strój sportowy oraz ręcznik. W studiu dostępna jest również woda oraz kawa. Na podstawie formularza treningowego trener personalny EMS przygotuje trening dopasowany indywidualnie do klienta, biorąc pod uwagę jego stopień zaawansowania oraz ewentualne ograniczenia.


4. Po wykonaniu treningu trener personalny EMS dokonuje podsumowania z klientem wykonanej pracy oraz na podstawie celu treningowego będzie indywidualnie dobierał ofertę treningową.


5. Przez cały trening klient będzie pod profesjonalną opieką trenera, który zadba o poprawność wykonywania ćwiczeń oraz motywację żeby była na najwyższym poziomie. Indywidualnie dobrane parametry pracy EMS pozwalają na dopasowanie intensywności treningu do potrzeb i możliwości ćwiczącego. Trener EMS Lublin będzie monitorował postępy i dokonywał analizy wszystkich parametrów klienta by uzyskać jak najwyższy progres w ćwiczeniach.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA?

 Jak przygotować się do treningu wprowadzającego?

 • Trenując metodą EMS należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. W ciągu dnia należy zadbać o odpowiednią ilość wody – względem naszego zapotrzebowania, a godzinę przed samym treningiem należy wypić ok. 2 szklanki wody.
 • Na treningu próbnym otrzymujesz specjalny strój do treningu EMS, który jest w cenie treningu próbnego – nie musisz brać stroju sportowego, można trenować w obuwiu zmiennym lub skarpetkach.
 • Warto wziąć bieliznę sportową.

Czy elektrostymulacja może mieć wpływ na serce lub organy wewnetrzne?

 • Nie, impulsy niskiej częstotliwości aktywują wyłącznie mięśnie prążkowane szkieletowe. Prąd nie dociera do narządów wewnętrznych.

 Czy osoba, która nigdy wcześniej nie ćwiczyła lub miała długa przerwę w aktywności fizycznej poradzi sobie podczas treningu EMS?

 • Jak najbardziej! Trening z wykorzystaniem technologii EMS jest bardzo prosty i intuicyjny. Trener Personalny zadba o to, by poziom ćwiczeń był łatwy lub dopasowany do Twoich możliwości.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

 • Jak najbardziej tak, elektrostymulacja mięśniowa (EMS) jest od wielu lat wykorzystywana w rehabilitacji medycznej, tam gdzie występują problemy z osiągnięciem skurczów mięśniowych, przy atrofii mięśniowej, odnerwieniu i przy wielu innych schorzeniach. Obecnie elektrostymulacja wykorzystywana jest podczas treningu, dzięki czemu mamy szansę wykorzystać w 100% potencjał naszych włókien mięśniowych do skurczu, bez użycia obciążeń zewnętrznych.

Czy trening EMS pomaga w redukcji celulitu?

 • Jak najbardziej tak. Impulsy elektryczne wytwarzane podczas sesji EMS docierają również do głębszych partii mięśni, co powoduje zwiększenie ukrwienia tkanki mięśniowej i łącznej zapewniając jędrną i gładką skórę oraz działając antycellulitowo.

Czy można trenować w ciąży?

 • Nie, ciąża jest jednym z przeciwskazań do treningu EMS.

Czy trening EMS jest bolesny?

 • Nie, podczas treningu wykorzystywany jest impuls elektryczny, który podopieczny odczuwa na ciele, ale nie jest to bolesne. Wszystkie parametry ustawiane są zgodnie z odczuciem osoby ćwiczącej.

Co należy wziąć ze sobą na pierwszy trening?

 • Wystarczy wygodne obuwie sportowe lub skarpetki i pozytywne nastawienie. My zapewniamy specjalny strój do treningu EMS 20 minut, który jest wygodny, bez okablowania i systemem suchym.

Kiedy mogę zobaczyć pierwsze efekty treningu EMS?

 • To bardzo trudne, ale często zadawane pytanie, każdy organizm jest inny, natomiast badania przeprowadzone na osobach trenujących EMS pokazały, że już po 4 sesjach treningowych siła maksymalna ćwiczących wzrosła o 17%, poziom wytrzymałości po 12 sesjach wzrósł o 108%, a po 4 tygodniach regularnych treningów zanotowano 30% wzrost mocy. Pierwsze efekty pojawiają się już po kilku treningach. Trenując regularnie jesteśmy w stanie osiągnąć pożądane efekty szybciej, niż w przypadku klasycznego treningu siłowego lub spalającego.

Czy można trenować więcej niż 1 raz w tygodniu?

 • Tak, tylko drugi trening rekomendujemy wprowadzić po 2 miesiącach współpracy, dzięki temu nauczysz się jak ćwiczyć z metodą EMS, twoje mięśnie przyzwyczają się do impulsu elektrycznego, będziemy wiedzieli ile czasu potrzeba na regenerację. Pamiętaj również o przerwie między pierwszym a drugim treningiem 3-4 dni.


Przewiń do góry