Czym jest EMS

To trening, który wykorzystuje impulsy elektryczne do wywoływania kontrolowanych skurczy mięśni. Pozwala na aktywacje wszystkich partii mięśniowych jednocześnie, także mięśni głębokich, których nie można wzmocnić podczas konwencjonalnego treningu. Trening EMS daje ponad 150 razy więcej skurczów niż zwykły trening personalny.

Czy elektrostymulacja jest dla mnie? 

Trening EMS jest doskonałą metodą, która pozwoli na zrealizowanie Twoich indywidualnych celów treningowych

  • utrata tkanki tłuszczowej
  • przyspieszenie metabolizmu
  • redukcja bólu pleców
  • wyrzeźbienie sylwetki
  • walka z cellulitem
  • poprawa szybkości motorycznej
  • poprawa wydolności mięśniowej


Zaletą treningu EMS jest wszechstronność i skuteczność. Można go uprawiać w każdym wieku i bez względu na płeć. Z powodzeniem wykorzystywana przez znanych nam sportowców np. Usain Bolt.

W naszym studiu EMS Lublin certyfikowani trenerzy EMS podczas pierwszej wizyty odpowiednio dobiorą trening do potrzeb trenującego.Podczas współpracy trenerzy regularnie monitorują postępy naszych klientów, poprzez pomiary i analizę składu ciała.

Technologia XXI wieku 

EMS to przede wszystkim bezpieczna i efektywna technologia, która pobudza naturalnie skurcze mięśniowe. Kamizelka oraz elektrody, które znajdują się na ciele wysyłają impulsy o niskiej częstotliwości bezpośrednio do mięśni. W trakcie sesji treningowej trener ma pełną kontrolę nad każdą grupą mięśniową dobierając odpowiednie parametry do potrzeb klienta.

W studio EMS Lublin pracujemy na najlepszych urządzeniach Miha Bodytec, firma jest liderem w dziedzinie treningu EMS. Urządzenie jako jedyne na świecie posiada normę bezpieczeństwa DIN 33961-5 oraz certyfikat FDA dla wyrobów medycznych. W studio EMS Lublin treningi prowadzone są zgodnie z normami bezpieczeństwa oraz zasadami Safety First.

Trening EMS dla kobiet po porodzie 

Trening EMS wykonywany po porodzie pomaga wrócić do formy, zadbać lepsze samopoczucie i odzyskać sylwetkę o jakiej marzysz. Podczas 20 minutowego treningu mięśnie wykonują 150 razy więcej skurczów niż w trakcie treningu indywidualnego na siłowni z trenerem personalnym, dzięki czemu dochodzi do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni, bez obciążenia stawów.

Trening EMS stymuluje układ krwionośny i limfatyczny oraz ujędrnia skórę. Elektrostymulacja mięśni jest bezpieczną formą treningu w przypadku rozstępu mięśni brzucha. Nasz certyfikowany trener odpowiednio dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń, który w sposób bezpieczny wzmocni osłabione mięśnie brzucha nie powiększając przy tym rozejścia mięśni.

Poza ćwiczeniami modelującymi ciało, EMS wzmocni mięśnie dna miednicy, które zapobiegają obniżaniu się narządów rodnych, wpływają pozytywnie na satysfakcję seksualną, a przede wszystkim zapobiegają problemowi nietrzymanie moczu. Dlatego trening EMS to doskonała forma ćwiczeń dla kobiet po porodzie.


EMS dla seniorów 

Seniorzy z racji wieku nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny trening z obciążeniem stawów, dlatego EMS wzmocni wszystkie mięśnie, także głębokie, które będą mocnym gorsetem podtrzymującym szkielet. Elektrostymulacja zmniejszy dolegliwości bólowe pleców, zmniejszy poziom tkanki tłuszczowej, nietrzymanie moczu, elekt menopauzy i zespół metaboliczny to tylko nieliczne przykłady problemów, które można rozwiązać za pomocą treningów elektrostymulacji. 

EMS opóźnia proces starzenia, zapobiega chorobom zwyrodnieniowym, kardiologicznym lub ogranicza ich negatywne efekty. W trakcie EMS dotleniamy cały organizm, również mózg dzięki czemu poprawia się koncentracja, zapamiętywanie, spostrzegawczość i kreatywność.


Skuteczność treningu EMS 

Badania naukowe prowadzone na temat treningu EMS od wielu lat, potwierdzają jego skuteczność. To co kiedyś było możliwe do osiągnięcia po latach ciężkich treningów, teraz dzięki nowoczesnej metodzie jest dostępne dla każdego.

Przewiń do góry