AKTUALNOŚCI
Korzyści płynące z treningu EMS
Technologia ta początkowo była stosowana w terapiach rehabilitacyjnych, a w dzisiejszych czasach świetnie się sprawdza jako metoda treningu.
Korzyści płynące z regularnego treningu EMS jest wiele! Poniżej przedstawimy Wam 10 najważniejszych zalet:
1. REDUKUJE obciążenia i kontuzje
2. KORYGUJE nierównowagę mięśniową
3. WZMACNIA mięśnie głębokie
4. ZWIĘKSZA ogólną siłę i wytrzymałość
5. POPRAWIA sylwetkę ciała
6. REDUKUJE cellulit
7. OGRANICZA bóle pleców
8. 20 min treningu x 1 raz w tygodniu
9. BUDUJE tkankę mięśniową
10. JEST DOSTOSOWANY do potrzeb klienta
Obecnie trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej jest popularną i sprawdzoną metodą treningową, która cieszy się szybko rosnącym uznaniem na całym świecie.
Czy trening EMS boli?
Odpowiedź jest prosta NIE! Impuls, który ma dotrzeć do mięśni to specyficzne uczucie, ale z pewnością NIE BOLI.
Certyfikowany trener EMS ma za zadanie kontrolować intensywność impulsu, tak aby był skuteczny, a nie bolesny.
Współpraca Trener EMS & Podopieczny
Treningi EMS przede wszystkim polegają na współpracy pomiędzy trenerem, a jego podopiecznym
Sesje treningowe odbywają się tylko z wykwalifikowanymi trenerami EMS. Z naszym mobilnym trenerem personalnym ćwiczymy 1:1
Trener odgrywa bardzo ważna rolę w treningu:
– zwraca uwagę na intensywność wysyłanych impulsów
– instruuje i kieruje wykonywanymi ćwiczeniami
– czuwa nad prawidłową formą i wykonaniem ćwiczeń
– dostosowuje plan treningowy do naszych indywidualnych celów,
– jest przy nas, aby cały czas motywować
– umawia nas na sesje i pomaga wypracować rutynę treningową.
UWAGA
Choć sama metoda treningowa EMS opiera się na zaawansowanej technologii, trening będzie tak skuteczny, jak skuteczna będzie osoba prowadząca sesję i zaangażowanie osoby ćwiczącej. Trener EMS jest więc nieodłączną częścią tego, co sprawia, że TRENING EMS odnosi sukces!
Od jak dawna istnieje technologia EMS?
W 1902 roku wynaleziono pierwszą maszynę stymulacyjną, którą z powodzeniem wykorzystano do leczenia atrofii mięśni. Pojawiały się kolejne badania, a 70 lat później dwaj rosyjscy naukowcy, Kotz i Chwilon, udowodnili znakomite rezultaty w postaci 30-40% wzrostu siły mięśni przy minimalnym wysiłku fizjologicznym w krótkim czasie. W tamtych czasach trening EMS był wykorzystywany głównie w terapii i rehabilitacji zaników mięśniowych i zaburzeń równowagi mięśniowej w sportach wyczynowych w celu poprawy wyników. Obecnie trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej jest popularną i sprawdzoną metodą treningową, która cieszy się szybko rosnącym uznaniem na całym świecie.
Pozbądź się celulitu dzięki treningowi EMS
Czy wiesz, że problem cellulitu dotyczy 85% kobiet powyżej 20 roku życia? Statystyki są nieubłagane.
Czym tak na prawdę jest CELLULIT?
Cellulit, inaczej lipodystrofia, to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej prowadzące do zmian w tkance podskórnej. W zależności jak zaawansowany jest cellulit może być on widoczny gołym okiem lub po ściśnięciu fałdu skórnego. Te grudki, które powodują tyle kobiecej złości to tzw. adipocyty, czyli komórki tłuszczowe. To one najpierw uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne, a finalnie powoduje to problemy z krążeniem, trudności w przyswajaniu tlenu i składników odżywczych, a także wydalaniu toksyn. Te właśnie aspekty przyczyniają się do niechcianych skutków potocznie pomarańczowej skóry i grudek.
Cellulit dotyka nie tylko panie… ale i panów. Choć zdecydowanie w mniejszym stopniu. U mężczyzn może on pojawiać się w przypadku zaburzeń hormonalnych (podwyższony estrogen, zaburzenia androgenowe). Może on towarzyszyć także przy takich chorobach jak Zespół Klinefeltera, hipogonadyzm lub rak prostaty. Panowie! Choć problem rzadki to dbajmy o regularną morfologię krwi oraz monitorowanie hormonów.
Od czego tworzy się cellulit?
– brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia
– nieodpowiednie odżywianie (m.in. nadmiar soli i cukru)
– nadwaga
– wahania wagi (m.in. okres ciąży i po ciąży)
– problemy hormonalne
– problemy układu krążenia
– wady postawy
– palenie papierosów
Jak się go pozbyć? Jednym z najlepszych rozwiązań jest oczywiście trening siłowy, a łącząc go z impulsem o niskiej częstotliwości jeszcze lepiej i efektywniej zadziałamy w tej nierównej walce.
W jaki więc sposób Trening EMS działa w poprawie jakości naszej skóry?
Pobudzamy włókna mięśniowe, które po treningu EMS regenerują się i odbudowują – dzięki temu są silniejsze i większe. Warto zwrócić uwagę, że trening EMS w dużym stopniu pobudza włókna typu 2, czyli włókna predysponujące do poprawy siły i budowy mięśni (Filipovic i wsp., 2019). A skoro nasze mięśnie stają się większe to nasza skóra jest bardziej naprężona i elastyczna.
- Regularny trening EMS poprawia produkcję kolagenu, który skutecznie przyczynia się do jędrnej i zdrowej skóry.
- Przyspieszamy przepływ krwi w ciele i skórze – a to daje nam możliwość lepszego ukrwienia, dostarczenia składników odżywczych oraz tlenu. Dzięki temu pozbywamy się toksyn, a ten aspekt powoduje: zdrowy i odpowiedni koloryt skóry, jędrne ciało, lepszą przyswajalność substancji, które są w kosmetykach i pożywieniu
- Trening interwałowy oraz ćwiczenia wytrzymałościowe (m.in. Program „Przemiana Materii” w systemie Miha Bodytec®) zwiększają telomerazę, czyli enzym odpowiedzialny za ochronę DNA, który prowadzi do lepszego wzrostu komórek i ich replikacji. Badania pokazują, że osoby aktywne fizycznie są w stanie wyleczyć rany skórne O 9 DNI SZYBCIEJ! niż osoby nieaktywne.
- Trening EMS jest również w stanie zmniejszyć odpowiedź immunologiczną i hormonalną na STRES, który przyczynia się do wyprysków, reakcji alergicznych skóry i stanów zapalnych. Dzięki treningowi zredukujesz ryzyko chorób skóry i utrzymasz swoją odporność na lepszym poziomie!
Wróć do formy po ciąży z treningiem EMS
- Nie spieszmy się!
Zasada jest prosta – przez okres 6 tygodni od naturalnego porodu absolutnie nie zaczynamy treningu EMS. Jest to niezbędny okres do tego aby zaszły wszystkie odpowiednie zmiany w organizmie kobiety. Konsekwencje nie utrzymania tej zasady mogą skutkować m.in. hemoroidami. W przypadku cesarskiego cięcia przerwa od EMS to około 12 tygodni.
2. Zdrowie a Sylwetka
Pamiętaj, że nie najważniejszy jest szybki powrót do swojej idealnej sylwetki przed ciążą, ważne jest przygotowanie swojego ciała do pierwszych treningów.
W pierwszej fazie powrotu po ciąży kluczem jest skupienie się mięśniach dna miednicy – to one najbardziej dostały „w kość” w trakcie ciąży, przyjmowały duże obciążenia i warto zadbać o wyrównanie ich napięcia.
Kolejnym etap to funkcjonalność – chodzenie, spacerowanie, noszenie dzidziusia, to kilka dodatkowych kilogramów dla naszego ciała a w szczególności naszych pleców. I to właśnie tę partię również powinniśmy wzmocnić! Dlatego skupiamy się na odpowiednio świadomym napięciu przyśrodkowej części ud, brzucha oraz regularnym, spokojnym oddechu. Wykluczamy dynamiczne ćwiczenia (jak pajacyki, podskoki, skipy), które mogą spowodować problem nietrzymania moczu. Unikamy ćwiczeń odwodzących uda oraz szerokiego rozstawu nóg, które mogą być niekomfortowe/bolesne w przypadku świeżo zagojonych ran.
Dlaczego trening EMS tylko 1 w tygodniu?
Sporo osób chce zobaczyć efekty swoich ćwiczeń już wchodząc w rytm codziennych treningów, myśląc, że więcej oznacza lepiej. To jednak tak nie działa Na treningi EMS zazwyczaj zgłaszają się osoby, które są mniej wysportowane, ale postanowiły poprawić swoją sylwetkę, pozbyć się zbędnego tłuszczu lub uporać się z bólem pleców. Pamiętaj, że musisz uzbroić się w cierpliwość, a swoje ciało przygotowywać stopniowo do treningów.
Proponujemy trenować EMS 20 MINUT
• pierwsze MIESIĄCE trening 1x tydzień — przez 10-12 SESJI,
• po MIESIĄCACH 2 x trening co 4-5 dni
Często zadawane pytanie. Dlaczego tylko 1 w tygodniu?
Odpowiedź brzmi, bo potrzebujesz REGENERACJI.
Regeneracja to proces odnowy, odbudowy i wzrostu komórek mięśni, które uległy uszkodzeniu podczas intensywnych ćwiczeń. Pamiętaj, że podczas treningów EMS zaangażowanych jest aż 90% Twoich mięśni! To dla nich nie lada wysiłek! Jeżeli będziesz trenować zbyt często i zbyt intensywnie to w krótkim czasie na własnej skórze odczujesz skutki przetrenowania, a są nimi:
bóle głowy
zmęczenie
nocne skurcze
bóle stawów i mięśni
wzrost enzymu takiego jak: kinaza kreatynowa
oddawanie moczu o ciemnym zabarwieniu
w rzadkich przypadkach niewydolność nerek
Co sprzyja regeneracji po treningu EMS?
Sen – 7-8 godzin snu wspomaga procesy metaboliczne.
Pożywny posiłek bogaty w białko, które sprzyja odbudowie mięśni i redukcji tłuszczu.
Woda — przed, w czasie i po treningu. Woda wypłukuje z komórek toksyny, które utrudniają regenerację mięśni.
Przerwa od ćwiczeń EMS. Na początku 7 dni, później 4-5 dni.• Spacer na świeżym powietrzu, który sprzyja dotlenieniu organizmu. Trening to nie tylko wykonywanie samych ćwiczeń.
Cały cykl treningowy opiera się na schemacie: PTR
Przygotowanie do treningu
Trening
Regeneracja.
Powodzenia w treningach EMS 20 minut w @ems.lublin